ENGLISH TÜRKÇE 05447780778

Eurasia Rail’de Demiryolları Sektörünün Bugünü ve Geleceği Masaya Yatırılacak

Paylaş :

Avrasya bölgesinin tek ve dünyanın en büyük üç demiryolu fuarından biri olan Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı - Eurasia Rail, 9. Kez 25 – 27 Kasım 2021 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek.

EurasiaRail’deDemiryolları Sektörünün Bugünü ve Geleceği Masaya Yatırılacak

  1. Uluslararası Demiryolu ve Hafif RaylıSistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı Eurasia Rail, TÜYAP Fuar & Kongre Merkezi’nde 25-27Kasım tarihleri arasında önemli konuk ve konuşmacıları ağırlayacak.

Türkiye’deki demir yolu ve hafif raylı sistemler sektörüne yönelik en önemli fuar olan EurasiaRail’de, fuar ile eş zamanlı gerçekleşecek olan kapsamlı konferans ve seminer programındaziyaretçiler ve katılımcılar, demiryolu taşımacılığına yönelik son gelişmelerin, yeniliklerin veteknolojilerin yanı sıra sektörde karşılaşılan zorluklar ve bunlara yönelik olası çözümlerhakkında bilgi sahibi olacaklar.

3 gün boyunca fuarla eş zamanlı olarak gerçekleşecek etkinlik programı kapsamında bu sene Eurasia Rail, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı,TCDD ve TCDD Taşımacılık’ın ana desteği veMetro İstanbul’unsponsorluğunda bölgedeki raylı sistemler sektörünün en önemli aktörlerini bir araya getiriyor.

Sektör sürekli değişim halindeyken güncel bilgilere sahip olmak, network genişletmek ve iş bağlantıları güncel tutmak, çevik bir şekilde konumlanmak adına oldukça önemli. Eurasia Rail, ülkemizin demiryolu ve raylı sistemlerde son yıllarda gerçekleştirdiği devrim niteliğindeki atılımları dünyaya güçlü bir biçimde sergilemek, sektörün de öncü aktörlerinin teknoloji odaklı Ar-Ge yatırımları ile geliştirdiği inovatif ürünleri tanıtmak adına sektörel bilgi ve deneyim paylaşımı konusunda önemli bir platform sunuyor. Bu sebeple, konferanslar, teknik sunumlar, özel fuar turu, ulaşım sistem ve teknolojileri geliştiren start-uplar buluşması gibi farklı formatlardaki etkinlikler ile ziyaretçi ve katılımcılar EurasiaRail’n sunduğu zengin bir program ile raylı sistemler sektörünün üst düzey karar vericileri, departman direktörleri ve teknolojiuzmanları bir araya gelecek.

Sektöre yön verecek etkinlikler EurasiaRail’de

Sektöre yön veren kurum ve kuruluşların iş birliğinde düzenlenen etkinlik programıyla sektör profesyonelleri ve önemli birliklerin başkanları; trendler, yeni ürünler ve teknolojik inovasyonları ele alarak yabancı yatırımcılar, yerel üreticiler, satın almacılar ve karar vericiler için yol haritası oluşturacaklar.

Fuarın ilk gününde“Mobilitenin Geleceği: Çevreci ve Verimli Hareketlilik” paneli T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı iş birliğiyle gerçekleşecek. Yerel yönetimleri destekleyen kamu yatırımlarından demiryolu sektöründe enerji verimliliği ve tasarrufuna,  yeşil ve çevreci demiryolu taşımacılığındanKovid-19 sonrası dönüşen sektöre kadar birçok konunun konuşulacağı panelde T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Strateji Geliştirme BaşkanıDr. Yunus Emre Ayözen, İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ve ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı ve UGES Sektör Başkanı Dr. İbrahim Bekarkonuşmacı olarak yer alacak.

Fuarın ilk gününün devamında, TCDD iş birliğinde, moderatörlüğünü İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu’nun yapacağı“Demiryollarında Emniyet ve Dijitalleşme Odaklı İnovatif Yatırımlar ve Yerli Ar-Ge” adlı panelde AYGM Genel Müdürü Dr. Yalçın Eyigün, UIC Yolcu Direktörü ve Ortadoğu Bölgesel Kurulu (RAME) KoordinatörüMarcGuigon, TCDD Genel Müdürü ve YKB Metin Akbaş, TÜRASAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu BaşkanıMustafa Metin Yazar, İstanbul Medipol Üniversitesi Doğa Bilimleri ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Arslan konuşmacılar arasında yer alacak.

Fuar açılış gününün son oturumu ise TCDD Taşımacılık iş birliğinde Uluslararası Ticarette Lojistik Koridorlarının Önemibaşlığında olacak.Moderatör, Maltepe Üni. Uluslararası Ticaret ve Lojistik YönetimiAnabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tanyaş yönetimindeki panelin konuşmacıları ise şunlar: TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü ve Yön. Kr. Bşk. Hasan Pezük, Azerbaycan Demiryolları (ADY) Genel Müdür YardımcısıIqbalHuseynov, KTZ Express Türkiye DirektörüBakytbekMukishev, Rail Cargo Logistics İstanbul Genel MüdürüMurat Hürmen ve Pasifik Eurasia CEO ve Yön. Kr. Ü. Murat Karatekin

 

Akıllı Toplu Taşımacılık Çözümleri “Konferans Durağı Etkinlikleri”nde Metro İstanbul iş birliğiyle mercek altında.

İklim değişimine dirençli ve sürdürülebilir kentler için raylı sistem omurgasında toplu taşımacılık çözümleriMetro İstanbul Genel Müdürü Özgür Soy moderatörlüğünde26 Kasım Cuma günügündeme taşınacak. Tüm Raylı Sistem İşleticileri Birliği (TÜRSİD) Başkanı Feyzullah Gündoğdu, Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) Üyelik, Pazarlama ve Hizmetler Kıdemli Direktörü Kaan Yıldızgöz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Daire Başkanı Doç. Dr. Pelin Alpkökin ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Daire Başkanı Utku Cihan’ın panelist olarak katılacağı oturumun ana gündemi “Akıllı ulaşım politikaları” olacak.

 

EurasiaRail’in bu seneki yeniliklerinden biri olan Rail Master Class Özel Fuar Turu, ziyaretçilerin ilgi odağı olacak

Fuarın ikinci gününde(26 Kasım 2021, Cuma)EurasiaRail Fuarı kapsamında TÜYAP’TA gerçekleşecek etkinlikte; sektör profesyonelleri, ulaşımda yeni nesil teknolojiler ve ezber bozan inovasyonlar peşinde olan Teknoloji Yazarı ve TV SunucusuAhmet Can eşliğinde fuar katılımcılarının stantlarını ziyaret ederken firmaların değişen tüketici ihtiyaçlarına cevap olan ürün ve teknolojilerini irdeleyecek.

Rail Master Class Özel Fuar Turu kapsamında önce fuar içinde Salon 2’deki konferans alanında Teknoloji Yazarı, Trend Avcısı ve GazeteciM. Serdar Kuzuloğlu’nunkatılımındaki“Bir Sonraki İstasyon…”başlıklı anahtar konuşmayla teknolojiyle bezeli yeni nesil araçların ulaşımı, yerleşimi, kavramları, kültürü ve nihayetinde yaşamın kendisini nasıl değiştirdiğini dinleyecek, daha sonra özelleşmiş turun parçası olarak fuar koridorlarında bir yandan sohbet ederken bir yandan sektörün lider firmalarının projelerini yerinde deneyimleyecek,  ardından da “Tekno Girişimler Buluşması” ile “yapay zeka”, “arttırılmış gerçeklik”, “veri mimarlığı” gibi teknolojilerin geleceğe olan katkısından bahsedilecek.

Sektördeki En Yeni ve En Son Teknolojili Ürünler ile İnovatif Yaklaşımlar EurasiaRail’de

Artırılmış gerçeklik, otonom robotlar, siber güvenlik, 3B baskı, simülasyon teknolojileri, BIM ve enerji verimlilik çözümleri ile sektöre damga vuran start-uplarEurasia Rail 2021’de ziyaretçiler ve katılımcılarla buluşmaya hazırlanıyor. 

Moderatörlüğünü AgeProvocateur kurucularından DuyguBirecikliveGülşahAkın’ın yapacağı Tekno Girişimler Buluşması’nın konukları arasında ETOM Cloud CEO’su Mehmet Kesiktaş, Global FuturueDesigns& Solutions (GFDS) CEO’su Mert Levent Oğuzata,  Strixeye Hacker Ömer Çıtak ve Mentor, Eğitmen Dr. Ayşe Kuyrukçu yer alacak.

Teknik bilgi ve yaratıcı beyinlerin kesişimiyle ortaya çıkan başarı hikayeleri

Eurasia Rail 2021 Konferans Durağı Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen inovasyon sunumları: “InnovationTalks” programı, 26 Kasım Cuma günü, yenilikçi teknolojileri ve ar-ge yatırımları ile dikkat çekerken yeni standartlar belirleyerek ilham veren lider firmaları sektörle buluşturuyor.

13:30-14:00Raylı Sistemlerde Sahadan İnovatifÖrnekler

Günay Şimşek – Aselsan Enerji ve Ulaşım Program Direktörü

 

14:15-14:45 Siber Güvenlik: Akıllı ve Yeşil MobiliteyiKolaylaştıran Uygulamalar

EddyTheese – AlstomSiber Güvenlik Başkan Yardımcısı

 

15:00-15:30Sürdürülebilir Ulaşım ve Gelecek

Mina Başaran – ABB E-MobilitePazarlama Sorumlusu

 

15:45-16:15Emniyet - Kritik Sistem ve Yazılım Sertifikasyon Süreçleri

Dr. Mustafa Seçkin Durmuş – Sadenco Mühendislik Proje Danışmanlığı Kurucusu ve Proje Danışmanı

Değişim ve dönüşüm içinde her daim kazandıran yaklaşımlar: sürdürülebilirlik ve verimlilik

Fuarın son günü, Raylı Sistemler Derneğiiş birliğinde gerçekleşecek panellerin odaklarında“Akıllı ve sürdürülebilir ulaşım teknojileri”, “Şarj edilebilir bataryalı raylı system araçları”, “Demiryolu araçlarında enerji dönüşümü”, “Projelerin lokomotifi: Sistem mühendisliği”, ”Standartların demiryolu tedarikçileri için önemi” ve “Demiryolu araçlarında tescil ve yetkilendirme” olacak.

EurasiaRail’in Avrasya bölgesinin tek ve dünyanın en büyük üç demiryolu fuarından biri olduğunun altını çizen HyveGroup Bölge Direktörü Kemal Ülgen, “Profesyonel ziyaretçilerin sektörün önde gelen üretici firmalarıyla buluşmasını sağlayan, yenilikleri yakından takip etmelerine fırsat sunan Eurasia Rail, her sene olduğu gibi yine demiryolu sektörü için oldukça verimli bir platform olmaya hazırlanıyor. 25-27Kasım 2021’deTÜYAP Fuar & Kongre Merkezi’ndedokuzuncusunu düzenleyeceğimiz Eurasia Rail kapsamında gerçekleştirilecek ikili iş görüşmelerinin demiryolu sektörüne ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlaması planlanırken kapsamlı etkinlik programımız ile de sektördeki en son yeniliklerden ve teknolojilerden bahsedilecek” dedi.

HyveGroup Hakkında

HyveGroup, 14 ülkede 17 global ofisi ve 1.000’in üzerinde deneyimli personeliyle dünya genelinde 120’yi aşkın etkinlik düzenleyen uluslararası bir fuar şirketidir. HyveGroup, amacı dünyanın her köşesinden gelen müşterilerin olağanüstü anlar paylaştığı ve sektör inovasyonunu şekillendirdiği kaçırılmayacak etkinlikler düzenlemek olan yeni nesil bir fuar şirketidir. HyveGroupplc, Dönüşüm ve Büyüme (TAG) programının ardından Eylül 2019’da ITE Groupplc’nin yeni ismi olarak duyuruldu. Vizyonumuz, dünyanın en önde gelen içerik odaklı ve mutlaka gidilmesi gereken etkinlik portföyünü oluşturarak müşterilerimize muazzam bir deneyim ve yatırım getirisi sağlamaktır. Türkiye’de ise HyveGroup gücünü bölgedeki küresel ağdan alarak inşaat (Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul), turizm (EMITT), kozmetik (BeautyEurasia), gıda (WorldFood İstanbul), raylı sistemler ve lojistik (Eurasia Rail) sektörlerinde Türkiye’nin öncü fuarlarını düzenlemektedir.

Basın bilgi için; Bersay İletişim Danışmanlığı
Ayben Cumalı, +90 554 84468 05, ayben.cumali@bersay.com.tr 
Emre Kaya, +90 542 895 25 38, emre.kaya@bersay.com.tr 

 

 

Eskişehir Web Tasarım